Досвід міжнародної національно-патріотичної та громадсько-політичної діяльності Ярослави Стецько
Анотація
Актуальність. Для національно-патріотичного виховання, особливо в умовах сучасної російсько-української війни дуже важливо актуалізувати знання про особистий вагомий внесок борців за відновлення української державної незалежності, розбудову української публічної дипломатії та становлення української політичної нації, зокрема такої легендарної постаті як Я. Стецько. Це дослідження дає можливість засвоїти історичний урок, суть якого у тому, що протистояння російській окупації та боротьба за збереження геополітичної суб’єктності Української держави можливе, потрібне і важливе для українців на всіх рівнях міжнародного співробітництва. Міжнародна громадсько-політична діяльність Я. Стецько є яскравим прикладом національно-визвольної боротьби проти російського поневолення, цей досвід треба вивчати задля формування свідомої національно-патріотичної позиції.
Мета дослідження – узагальнити та проаналізувати основні напрями міжнародної національно-патріотичної та громадсько-політичної діяльності Я. Стецько, охарактеризувати її особистий внесок у становлення української публічної дипломатії, розбудову Української держави та української політичної нації в середині ХХ – на початку ХХІ ст.
Висновки. Отже, у статті узагальнено досвід міжнародної національно-визвольної та громадсько-політичної Я. Стецько, проаналізовано її участь у національно-визвольній боротьбі за відновлення державної незалежності Української держави та становлення української політичної нації в середині ХХ – на початку ХХІ ст. та охарактеризовано особистий внесок у розвиток української публічної дипломатії. Актуалізовано знання про те, що Я. Стецько є прикладом української жінки-політика міжнародного рівня, ім’я якої асоціюється із українським національним патріотизмом та борцями за незалежність України. Виділено окремі хронологічні періоди, види та напрями міжнародної діяльності Я. Стецько та охарактеризовано її особистий внесок у становлення та розвиток української публічної дипломатії.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Любов Отрошко Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons 2.0 із зазначенням авторства — Некомерційна — Без похідних творів, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Змінювати матеріал і використовувати його в комерційних цілях заборонено.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).