Життєвий шлях та досягнення фундатора сучасного українознавства Петра Кононенка
DOI:
https://doi.org/10.17721/2413-7065.4(93).2024.317584Анотація
Актуальність. Аналізуючи вагомий внесок П. Кононенка у формування практичних і теоретичних засад модерного українознавства, намагаємося осягнути яким чином українознавство як інтегративна наука (комплексна система наукових знань) про Україну, українців і світове українство у просторі та часі, має можливість реально протидіяти російській агресивній політиці реваншу щодо України, зокрема «русскому миру», актуалізувати національно-патріотичне виховання українських громадян, сприяти поступальному розвитку сучасного українського суспільства, творенню української політичної нації та розбудові Української Самостійної Соборної Держави.
Мета дослідження –осмислення становлення особистості П. Кононенка, створення ним модерної міждисциплінарної науки, навчальної дисципліни та започаткування й функціонування науково-дослідної інституції – Інституту українознавства.
Висновки. Таким чином, охарактеризовано стан досліджуваної проблематики та джерельної бази дослідження; проаналізовано головні етапи життя й науково-освітянської діяльності П. Кононенка; лаконічно окреслено розвиток українознавства у ХХ ст.; розкрито перипетії формування модерного українознавства, становлення й функціонування українознавчої інституції та важливу роль у цих процесах П. Кононенка; показано вагомий потенціал інтегративного українознавства у протидії «русскому миру» й посиленню національно-патріотичне виховання українських громадян; виявлено, що життєвий шлях, визначні здобутки П. Кононенка в освітній, науковій, мистецькій, організаційній та просвітницькій сферах є важливою частиною національно-патріотичного виховання громадян Української держави, тому під час повномасштабної російської агресії проблематика осягнення особистості фундатора сучасного українознавства й засновника НДІУ потребує подальшого комплексного й всебічного опрацювання.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Юрій Фігурний Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons 2.0 із зазначенням авторства — Некомерційна — Без похідних творів, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Змінювати матеріал і використовувати його в комерційних цілях заборонено.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).