Рецензія на книгу (археографічне видання) «Чумаки. Студії з історії та історіографії» (ред. колегія: В. Андрєєв, С. Андрєєва, С. Білівненко, Р. Додонов, С. Телюпа. Київ: вид-во «Крок», 2024)
Анотація
Книга «Чумаки Студії з історії та історіографії», наскільки мені відомо, є доволі давнім задумом, який в силу різних причин не вдалося реалізувати десять років тому. Автором ідеї та керівником цього наукового проєкту є доктор історичних наук, професор Андрєєв В.М., який започаткував дослідження інтелектуальної біографії Віктора Петрова (1894-1969) й, зокрема, його наукової діяльності в Етнографічні комісії при ВУАН. У 2012 році побачила світ збірка «Дніпровські лоцмани: нариси з історії та історіографії / [Андрєєв В., Білівненко С., Бєлов О. та ін.]» (Херсон: Вид-во ВНЗ «ХДМІ», 2012. 352 с.). Підготовлене археографічне видання є логічним продовженням справи вивчення наукового доробку Етнографічної комісії й, зокрема, історії її масштабного проєкту дослідження виробничих об’єднань в Україні.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Володимир Мільчев Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons 2.0 із зазначенням авторства — Некомерційна — Без похідних творів, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Змінювати матеріал і використовувати його в комерційних цілях заборонено.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).